XXII. seminář Společenstva českých knihařů

21.06.2018 12:00 to 24.06.2018 09:00 (Europe/Prague)

Jihlava, Česko

Letos již po dvacáté druhé se setkají čeští i zahraniční rukodělní knihaři s lektory na příjemném a zajímavém místě. Na toto setkání zveme i Vás, pokud chcete prožít dva a půl dne v tvůrčí a přátelské atmosféře. Možná Vás téma knižní vazby zajímá jen okrajové, možná si naopak potřebujete odpočinout po nelehké řemeslné práci, možná jste výtvarníci se záběrem do knižní kultury a možná studujete některý z příbuzných oborů kolem knihy. Pro vás všechny je naše akce otevřena.

Program osmi přednášek se snaží vyváženě předložit témata ze základů technologie knihařství, otázek kolem restaurování a oprav knih a dekorativních technik výtvarné vazby. Přednášky jsou doprovázeny velkoplošnou projekcí a demonstrace pracovních postupů jsou promítány v detailu. Anglické přednášky jsou tlumočeny. Účastníci semináře obdrží tištěný sborník přednášek. Činní knihaři a restaurátoři si vyměňují nejen zkušenosti a pohledy na dané téma, ale rovněž za přijatelnou cenu a na jednom místě nakoupí materiály a potřeby pro své dílny - prodej probíhá v pátek a sobotu dopoledne. Při společenských akcích, jako je slavnostní večer s tombolou a sobotní neformální grilování, bývá velmi příjemná a přátelská atmosféra.

Přednášky, prodej potřeb, výstava, stravování i společenské akce jsou na jednom místě. Ubytování je nabízeno v několika variantách, případně se ubytujte sami

Výstava Knižní vazba 2018 představí aktuální díla českých rukodělných knihařů. Nemá striktní pravidla a není soutěžní. Vystavují především členové SČK, ovšem letos je otevřená všem, kdo se jí chtějí zúčastnit. Maximálně posílejte pět vazeb, podmínkou je výborné řemeslné a výtvarné zpracování. Organizace výstavy se ujaly restaurátorky Marie Benešová a Pavla Lukasová, technické zázemí poskytl SOA Jihlava. Výstava proběhne v hotelu Gustav Mahler, její součástí je expozice prací studentské soutěže v knižní vazbě. Během vernisáže budou vyhlášeny vítězné práce. Výstava má tištěný katalog. Upozornění: Vystavující se musí registrovat pro účast na výstavě na tomto místě, Uzávěrka přihlášek a příjmu knih je 15.5.

Registrace pro účast na semináři je nově oddělena od registrace vystavujícího. Při registraci na seminář se rezervují služby a hradí účast. Ubytování a stravu uhradíte při příjezdu, kde můžete také předat své interesantní příspěvky do tomboly.  Pro letošní seminář je stanoven základní účastnický poplatek 2500,- Kč. Při registraci do 11.5. je uplatněna sleva 20%, tedy cena je 2000,- Kč. Členové SČK mají ceny podle členského ceníku (1250,- jednotlivec, 900,- člen rodiny/firmy, 600,- student, důchodce či žena na mateřské dovolené), rovněž s přidanou slevou 20% v případě včasné registrace (do 11.5. jsou členské ceny 1000,-, 750,-,500,- Kč). Slevy se vám nastaví automaticky při registraci, pokud máte uhrazené členství a již dříve jste byli na tomto webu přihlášeni. Doporučujeme před registrací na seminář provést kontrolu, případně úhradu členství.

Pokud se na web přihlašujete poprvé, je potřeba nejprve vytvořit účet. Pokud jste na webu přihlášeni, vaše jméno je vpravo nahoře na liště a během registrace se vám zobrazí chybná cena, zavolejte předsedovi na tel. +420 608 027 354 a ručně provedeme nastavení. Nebo při procesu registrace napište do poznámky požadovanou změnu ceny.

Prodejci knihařských potřeb a sponzoři jsou vítáni. Prosím, kontaktujte předsedu pro registraci a domluvení zvláštních podmínek.

Základní ceny do 11.5.: 

účastnický poplatek pro jednotlivce je 2000,- Kč pro nečleny resp. 1000,- Kč pro členy a zahrnuje všechny přednášky a tašku účastníka. Platí se ihned převodem z účtu a po připsání na náš účet registraci potvrdíme.

ubytování a strava se kalkuluje podle vašeho výběru při registraci, platí se v hotovosti při příjezdu (Hotel Mahler zahrnuje snídaně, ubytovny nikoliv)
večeře čtvrtek 150,-
večeře pátek 350,- (raut)
večeře sobota 250,- (neformální večer)
obědy pátek, sobota Mahler 120,- pá
účast vystavujícího na výstavě Knižní vazba 2018: 400,- Kč pro členy a 700,- Kč pro nečleny, zahraniční účastník 1000,- Kč. Poštovné pro vrácení knih je zahrnuto. Po zaplacení bude účast potvrzena a zpřístupněn formulář průvodky knižní vazby.

Celková cena semináře se všemi službami nepřesáhne 5400,- Kč pro nečleny a 4400,- Kč pro členy SČK při ubytování v hotelu.

Po 11.5. se zvyšuje  cena účastnického poplatku o 25%, služby zůstávají. Při pozdním přihlášení nemůže SČK garantovat rezervaci ubytování.

Registrace na seminář končí 10.6.


Předběžný harmonogram: 

20. 2. 2018
Končí registrace přednášejících, předání anotací, fotek, CV
28. 2. 2018
Zveřejnění programu a spuštění registrace na Seminář a společnou výstavu
15. 5. 2018
Ukončení příjmu prací k výstavě "Knižní vazba 2018"
21 .6. 2018
Zahájení semináře, příjezd od 15:00
22. 6. 2018
Vernisáž výstavy, vyhlášení výsledků žákovské soutěže, Valná hromada SČK
Skalák 2017 Typologie historických vazeb

Přednášky, prezentace, dílny

Celkem 8 aktivit - přednášek  s projekcí, demonstrací pracovního postupu nebo skupinové pracovní dílny. Program zaměřený na témata od tradičních základů, přes historii a restaurování knih, až po techniky dekorace pokryvu a jiné.

Skalka u Kyjova 2017 prodej usní

Prodej knihařského materiálu

Prodejci knihařských potřeb mezi nás jezdí a rezervují si prodejní plochu. Pro obě strany je náš seminář výhodnou možností, jak prodat a nakoupit na jednom místě široký sortiment  na celý rok dopředu.. A za dobré ceny.

Z výstavy vazeb TUKV Plzeň 2016

Výstava knižních vazeb 2018

Během semináře se otevře výstava prací našich členů i hostů. Součástí bývá jedna či více přidružených expozic. Touto vernisáží zakončujeme probíhající ročník soutěže studentů v řemeslné knižní vazbě.