XXII. seminář Společenstva českých knihařů

Knihovní vazba. Library Style Binding

Tento způsob konstrukce vazby je ideální pro těžké a často používané knihy. Vychází z tradice zápisových obchodních knih konce 19. století a byl vyvinut pro British Museum s požadavkem na velmi odolnou, ale dobře otevíravou a snadno použitelnou vazbu.

Knižní blok je ušit na silné tkanice a obsahuje skryté plátěné výztuhy krajních složek. Obojí tvoří tuhou přírubu, která se vlepuje do vrstvených desek. Ořízky stříkané, voskované, leštěné. Kniha má hřbetní dutinku a je pokryta pevným plátnem (buckram) s  dodatečně vyztuženými rohy. Vlepené předsádky a nalepený kožený, ručně zlacený titul.

Dominic Riley, UK

Knihař, lektor

Vystudoval dějiny umění a angličtinu, poté knihařství v London College of Printing. Deset let žil v San Franciscu, kde založil knihařské programy v Centre for the Book a kde každoročně vyučuje. Pracuje ve vlastním knihařství v Lake District, učí na mnoha místech Velké Británie, specializuje se na designovou vazbu a restaurování. Vyjmenovaný člen (fellow) Designer Bookbinders, účastník výstav a soutěží, (1. cena Sira Paul Gettyho 2013), spoluzakladatel společných seminářů DB a SoB, současný předseda Society of Bookbinders.

Praktické Informace

Datum
23.06.2018 09:45
Délka
1 hodina 45 minut
Umístění
Přednáškový sál