XXII. seminář Společenstva českých knihařů

Škrobové papíry ve stylu Moravských sester

(The Pastepapers of the Moravian Sisters of Hernhutt)

Ačkoli škrobové papíry byly známé již kolem roku 1650, získaly popularitu v polovině 18. století díky Moravským sestrám z Hernhutu (Sasko). Současné studium těchto papírů podnítilo jejich novou oblibu.
Praktická demonstrace nás uvede do metod, materiálů a vzorů, jakých bylo tehdy používáno. S použitím přírodních pigmentů a několika velmi jednoduchých jednoduchých nástrojů budou prakticky předvedeny reprodukce starých vzorů.
Demonstrace bude v angličtině s českým překladem.

Michael Burke, UK

Knihař, lektor

Po studiu chemie v Leeds (UK) a práci v oboru bezpečnosti a ochrany zdraví při práci se později v Kalifornii věnoval studiu knihařství (Dominic Riley) a konzervace papíru (Karen Zukor). Nyní žije a pracuje v Lake District, vyučuje knihařství. Přednáší opakovaně na konferencích a pracovních dílnách nejen pro obě anglické knihařské asociace (DB a SoB), ale vedl řadu dalších knihařských programů ve světě (USA, Austrálie a Nový Zéland, Brazílie, Itálie- Montfiascone 2017). Podílí se každoročně na letní knihařské škole v San Franciscu. V centru jeho zájmu jsou staro- a středověké knižní formy, graduoval z dějin knižní kultury na University of London.

Praktické Informace

Datum
22.06.2018 10:15
Délka
1 hodina 30 minut
Umístění
Přednáškový sál