XXII. seminář Společenstva českých knihařů

21.06.2018 12:00 to 25.06.2018 09:00 (Europe/Prague)

Jihlava, Česko

Letos již po dvacáté druhé se setkají čeští i zahraniční rukodělní knihaři se zajímavými lektory na příjemném a zajímavém místě. Na toto setkání zveme i Vás, pokud chcete prožít dva a půl dne v tvůrčí a přátelské atmosféře. Možná Vás téma knižní vazby zajímá jen okrajové, možná si naopak potřebujete odpočinout po nelehké řemeslné práci, možná jste výtvarníci se záběrem do knižní kultury a možná studujete v některém z příbuzných oborů knihy. Pro vás všechny je naše akce otevřena. Podrobné informace o SEMINÁŘI a možnost online registrace najdete v šedém menu nahoře.  V této chvíli se akce připravuje a informace zatím nejsou úplné.  

Předběžný harmonogram: 

20. 2. 2018
Končí registrace přednášejících, předání anotací, fotek, CV
28. 2. 2018
Zveřejnění programu a spuštění registrace na Seminář a společnou výstavu
15. 5. 2018
Ukončení registrace, úhrady semináře a příjmu prací k výstavě
21 .6. 2018
Zahájení semináře, příjezd od 15:00
22. 6. 2018
Vernisáž výstavy, vyhlášení výsledků žákovské soutěže, Valná hromada SČK
Skalák 2017 Typologie historických vazeb

Přednášky, prezentace, dílny

Celkem 6 aktivit - přednášek  s projekcí, demonstrací pracovního postupu nebo skupinové pracovní dílny. Program zaměřený na témata od tradičních základů, přes historii a restaurování knih, až po techniky dekorace pokryvu a jiné.

Skalka u Kyjova 2017 prodej usní

Prodej knihařského materiálu

Prodejci knihařských potřeb mezi nás jezdí a rezervují si prodejní plochu. Pro obě strany je náš seminář výhodnou možností, jak prodat a nakoupit na jednom místě široký sortiment  na celý rok dopředu.. A za dobré ceny.

Z výstavy vazeb TUKV Plzeň 2016

Výroční výstava knižních vazeb členů

Během semináře se otevře výstava prací našich členů. Součástí bývá jedna či více přidružených expozic. Touto vernisáží zakončujeme probíhající ročník soutěže studentů v řemeslné knižní vazbě.