XXIV. seminář Společenstva českých knihařů-zrušen

08.10.2020 14:0010.10.2020 22:00 (Europe/Prague)

Uherský Brod, Česko

Pozor! Podzimní termín 8.10.2020 byl dne 29.9. vedením muzea rovněž zrušen!!!

Společenstvo českých knihařů letos koná svůj pravidelný vzdělávací seminář v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě. Akce je otevřena všem přátelům knihařského řemesla, nejen členům spolku. Zatímco v minulém roce v Plzni převládaly teoretické přednášky, letos jsou zařazeny i praktické dílny. Jinak zůstává schéma nezměněné - přednášky, dílny, prodej knihařských potřeb, vernisáž výstavy Knižní vazba,  páteční společenský večer s tombolou a neformální posezení s přáteli při večeři ve čtvrtek a v sobotu. Beze změn je způsob registrace, účastnický poplatek a příspěvek vystavujících autorů.

Program zahajuje ve čtvrtek večer naše hostitelka Magdalena Ďurďová komentovanou prohlídkou muzea, která určitě stojí za účast. Speciálně pro nás budou vystaveny vzácné tisky Komenského děl ze sbírek muzea. Předtím, už v průběhu odpolední registrace, bude v rámci Kaleidoskopu možnost konzultací a prohlídky funkcí webu www.knihari.cz. Stále zůstává otevřená možnost pro vás, kdo chcete v Kaleidoskopu sdělit své krátké téma zájemcům, kteří budou přijíždět.
Odborné příspěvky v pátek a sobotu se letos věnují zejména praktickému knihařství, ale nechybí ani příspěvky z historie knižní vazby a výzdobné techniky. Po oba dny je možnost zakoupit zboží u přítomných prodejců.

Ubytování, snídaně a obědy si zajistí účastníci sami, mohou využít doporučených odkazů. Společenský páteční večer bude připraven jako několika chodová večeře s výběrem z menu. Konkrétní jídlo z několika nabídek si budete moci vybrat při příjezdu, doporučujeme přijet včas. Tam prosím odevzdejte i své příspěvky do tomboly. Vítány jsou zejména věci, které mají vztah ke knihařství. Při příjezdu si můžete vybrat také skupinu pro pracovní dílnu, pokud bude činnost dělená kvůli omezeným prostorám.

Všichni účastníci semináře obdrží tašku s tištěným programem, dárkem semináře a sborníkem přednášek. Vystavující knihaři dostanou katalog výstavy Knižní vazba 2020 v ceně své účasti, ostatní si jej budou moci zakoupit.

Součástí semináře je výroční členská schůze. Letos je jí vyhrazen delší čas a prosíme každého člena o účast. Schůze bude volit novou radu pro tříleté období a bude tak rozhodovat o dalším směřování spolku.

Výstava Knižní vazba 2020 v prostorách muzea bude otevřena slavnostní vernisáží v pátek v 17 hodin. Kromě aktuálních prací našich knihařů, vzhledem k výročí 200 let od narození Boženy Němcové,  bude vystavena rovněž kolekce 30 vazeb knihy Babička (viz výzva sběratelky Marty Zemanové).

Vystavující knihaři, registrujte se jak na seminář, tak na výstavu.

Těšíme se na vás. Přípravný tým: Pavla Lukasová, Magdalena Ďurďová, Marek Staša

Chci vystavit své knihy na výstavě Knižní vazba 2020

Chci jet na seminář SČK 2020