XXV. seminář Společenstva českých knihařů

22.09.2022 15:0024.09.2022 18:00 (Europe/Prague)

Plzeň, Česko

Západočeské muzeum v Plzni je v září hostitelem dvou souběžných akcí pořádaných Společenstvem českých knihařů:

  • XXV. seminář Společenstva českých knihařů. 
    Jednou ročně konaný dvoudenní odborný seminář o knihařském řemesle s přednáškami a pracovními dílnami

  • XVII. Trienále umělecké knižní vazby.
    Soutěž autorů výtvarně řemeslné knižní vazby, která se koná jednou za tři roky. Výstava knižních vazeb v sále ZČM. Informace o soutěži a pozvánka na výstavu.

Obě akce jsou přístupné nejen členům spolku, ale jsou otevřeny odborné i laické veřejnosti, všem zájemcům o knižní vazby, ať jsou to jejich obdivovatelé nebo tvůrci, knihaři a restaurátoři.

Program semináře je tvořen odbornými přednáškami o řemeslné knižní vazbě a pracovními dílnami, vernisáží výstavy Trienále se slavnostním vyhlášením výsledků soutěže a společenským večerem s tombolou ve prospěch činnosti spolku. Účastníci semináře obdrží tištěný sborník přednášek.

Za přijatelnou cenu a na jednom místě nakoupíte materiály a potřeby pro své dílny - prodej probíhá v pátek celý den a v sobotu dopoledne.

Výstava v Západočeském muzeu zahrne soutěžní práce účastníků XVII. trienále umělecké knižní vazby, potrvá jeden měsíc. Pro účastníky semináře je přístup na výstavu a do ostatních expozic zdarma.

Přednášky, prodej knihařských potřeb a výstava jsou na jednom místě, v Západočeském muzeu. Společenské akce proběhnou v některém hotelu.  Členové SČK, věnujte prosím pozornost výroční schůzi. Ostatní mohou tento čas využít na prohlídky. Užitečné informace.

Registrace. Na seminář se přihlaste vyplněním registrace a zaplacením poplatku za účast. Výše poplatku se Vám nabídne podle příslušného ceníku, pokud jste na tomto webu přihlášeni ke svému účtu. Pokud máte zaplacené členství 2022, platíte sníženou cenu. Páteční společenský večer je v ceně účasti.

Snídaně, obědy a ubytování si zajistí účastníci sami. Posezení po skončení semináře v sobotu letos není organizováno hromadně.

Dodavatelé, kteří mají zájem o prodej na semináři, ať si domluví podmínky osobně. Místo pro prodej je omezené. Kontakt na Marii Benešovou zde.

Do 15.7. 2022 je sleva za včasné přihlášení na seminář. Ukončení registrace je v den semináře. Nezapomeňte se včas registrovat.