XXI. Seminář Společenstva českých knihařů

21.09.2017 15:00 to 24.09.2017 12:00 (Europe/Prague)

Skalka, Česko

Milí kolegové knihaři, přátelé krásných knih,
srdečně vás zveme na seminář Společenstva českých knihařů do Kyjova a Sklepu Skalák, ve Skalce u Ježova. Připravili jsme pro vás pestrý vzdělávací program, kde si přijdou na své, jak doufáme, knihaři různého zaměření i restaurátoři knih. Celé setkání bude probíhat po jednou střechou v krásném areálu Sklepu Skalák, daleko od civilizace mezi moravskými vinohrady. Jako v předešlých letech máte možnost navštívit jen některé přednášky nebo společenský program, který si zvolíte v přihlášce.

Těšíme se na vás všechny i na chvíle, které společně strávíme. Za radu SČK a pořadatele:
Vlaďka Kubíčková, a VOSSáčci Lidka Cahlíková a Jarek Selucký

Výstava a soutěž

Součástí semináře bude XV. členská výstava knižních vazeb. V rámci slavnostní vernisáže bude vyhodnocen 3. ročník Studentské soutěže vazby jedné knihy a předány ceny. Tato slavnostní akce bude probíhat v pátek 22.9.2017 v 17 hodin v Kyjově, v prostorách Vlastivědného muzea na třídě Palackého 70/13. Všichni zájemci budou dopraveni ze Skaláku autobusem. Hlavním sponzorem a spoluorganizátorem této soutěže je firma OPUS Praha, s. r. o. Studentské práce budou samostatnou částí výstavy. Zveme vás k aktivní účasti na výstavě a prosíme o včasné zaslání exponátů.

Ubytování, stravování a společenské večery

Sklep Skalák je od Kyjova vzdálen asi 8 km. Ubytování je ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC. Stravování bude probíhat v restauračních prostorách Skaláku. Snídaně formou bufetu za cenu 80 Kč (množství jídla a pití bez omezení), oběd polévka a hlavní jídlo za 80 Kč a večeře hlavní jídlo za 80 Kč. Nejbližší prodejna potravin je 20 minut pěšky v Ježově, kde Vám rovněž můžeme zajistit levné ubytování v autocampingu ve dvou nebo třílůžkových pokojích (175 Kč/os.) . Společenské večery proběhnou v restauraci. Pokud bude poptávka pro prohlídce vinných sklepů, jejich výrobních prostor s následnou degustací za cenu 120 Kč, bude tato zařazena do pátečního programu společenského večera s rautem. Hudba po předešlých zkušenostech bude reprodukovaná, abychom si mohli v klidu popovídat. Nezapomeňte přivézt příspěvky do oblíbené „jacíčkové“ tomboly. Sobotní večer posedíme s grilováním nebo opékáním selete (pokud nás bude tolik, abychom ho celé snědli), hudební nástroj s sebou je vítán.