Buďte vítáni v oddíle Otázky a odpovědi o knihařském řemesle!

Toto fórum slouží pro výměnu zkušeností o knihařských postupech, materiálech, technikách výzdoby, apod..
Z kvalitních a obecně platných příspěvků bude postupně vznikat Lexikon knihařství. Pokud tedy máte něco, co si myslíte, že by v něm mělo být uvedeno, vytvořte si prosím, novou otázku a hned na ni odpovězte či nechte odpovědět jiného uživatele.

Pro tuto činnost musíte být přihlášeni na horní liště.. Pokud ještě nemáte účet, zaregistrujte se.

0

Přijetí do "učení" ?

Klára Štukheilova
19.08.21 13:58 803 zobrazení

Dobrý den,  chtěla bych se zeptat jestli by nebyl někdo tak moc ochotný a hodný a neukázal mi vazbu. Jsem na mateřské a několik let jsem chodila na brigádu do tiskárny , kde jsem měla možnost dělat knihařinu. Jeden pan knihař mě začal učit a mě to uchvátilo. Bohužel zemřel a já odešla do zaměstnání. Nyní bych si ráda začala plnit sen a pořádně se toto řemeslo naučit. Vím, že je to o letech praxe ale to mi nevadí. Něco jsem již doma vytvořila,ale není to ono. Tiskárnu zavřeli a dnešní "knihařina nové doby" mi už tak krásně nevoní... Jsem z Libereckého kraje ale není pro mě problém dojet do Středních Čech. Kdyby tu byl někdo ochotný a měl čas třeba na víkendový kurz, byla bych neskutečně vděčná. Samozřejmě zaplatím. Můj telefon je 739 570 031. Klára Štukheilová

Vaše odpověď

Pokuste se odpovídat jasně. Pokud jste chtěli jen komentovat předchozí odpovědi, použijte tlačítko Komentář, které má charakter faktické připomínky. Svoje odpovědi můžete kdykoliv zrevidovat. - není tedy nutné odpovídat na tu samou otázku dvakrát. Nezapomeňte také ohodnotit odpověď - pomůže to vyhodnotit ty nejužitečnější otázky a odpovědi!

Odběr zpráv o aktivitě

O tomto fóru

Toto fórum slouží jako místo pro výměnu znalostí a zkušeností ohledně knihařského řemesla.
 
Primární struktura je OTÁZKA -> ODPOVĚĎ neboli formulace problému a jeho řešení.

Otázky mohou být jak zcela obecné, jako "Jak svázat knihu?", tak i zcela dílčí, jako "Odlupování písma ze hřbetu kožené vazby" s následujícím popisem použitých materiálů a technologického postupu. Smyslem je společně vytvořit návodný popis jak se váže kniha v prvním případě a najít příčinu a řešení problému s odlupováním v druhém případě. To vše s vírou, že tím řešíme nejen vlastní problém, ale že tím pomáháme i mnoha dalším. Třeba při psaní nějaké publikace, při výuce, při řešení podobného problému a nebo třeba jen inspirací metodou, jakým se problém řešil. Proto rozhodně není zbytečné popsat i problém, jehož řešení již znám.

Z vybraných otázek budeme průběžně vytvářet Lexikon knihařství.
Přečíst pravidla

Tato otázka

7 Odběratel(é)

Přehled

Vytvořeno 19.08.21 13:58
Zobrazeno: 803 x
Upraveno: 19.08.21 13:58