Buďte vítáni v oddíle Otázky a odpovědi o knihařském řemesle!

Toto fórum slouží pro výměnu zkušeností o knihařských postupech, materiálech, technikách výzdoby, apod..
Z kvalitních a obecně platných příspěvků bude postupně vznikat Lexikon knihařství. Pokud tedy máte něco, co si myslíte, že by v něm mělo být uvedeno, vytvořte si prosím, novou otázku a hned na ni odpovězte či nechte odpovědět jiného uživatele.

Pro tuto činnost musíte být přihlášeni na horní liště.. Pokud ještě nemáte účet, zaregistrujte se.

4

Zlatá ořízka s plátkovým zlatem

Veronika Čapková Vávrová
08.02.18 22:52 3 445 zobrazení

Dobrý den, uměl by mi prosím někdo poradit jak na zlatou ořizku s plátkem zlata? Jaký se používá podklad atd. Mám veškeré potřebné věci k tomu, jen nevím jak na to. 🤔 Děkuji

Dobrý večer, moc vám děkuji za odpověď a určitě se ozvu :)

Veronika Čapková Vávrová
v 05.03.18 23:01

Diskusní fórum o knihařském řemesle bylo vytvořeno se záměrem, aby se formou jednoduchých otázek a odpovědí  pomohla vytvořit struktura lexikonu odborných poznatků. Protože je to místo otevřené veřejnosti, umožňuje kontakt knihařů nehledě na členství. Diskuse bude fungovat, pokud se dodrží elementární pravidla slušnosti a vzájemné úcty.

Příspěvek Jana Perůtky odporuje obvyklým střízlivým pravidlům diskuse, neboť užitím velkých fontů a zbytečné interpunkce projevuje svou nadřazenost vůči ostatním diskutujícím. Textem posledních dvou odstavců, který k otázce nemá žádný vztah, navíc diskusi znepřehledňuje. Tímtéž textem ukazuje, že neumí do textu zadat hypertextový odkaz (druhé tlačítko v editoru zprava) a místo aby se zeptal, na několika místech nadává.

Vyzývám jej, aby svůj příspěvek upravil zde i v dalších diskusích. Jinak nebude na tomto fóru vítán. Nemám zájem nikoho omezovat, ale tento krok činím v zájmu ochrany majetku SČK, který mám na starosti.

Marek Staša
v 04.03.18 16:36

0
Jan Perůtka
03.03.18 19:59

 

Na takto položenou otázku nelze dost dobře seriózně odpovědět. Problematika „pravé zlaté“ ořízky je natolik složitá, že se nedá odpověď formulovat v několika větách. Domnívám se, že rada tohoto typu by stejně nevedla k úspěšnému výsledku, mnohem prospěšnější je celý úkon vidět na vlastní oči. Má odpověď by byla na hodně dlouhé psaní, což vzhledem k mé pracovní vytíženosti není možné. Máte-li zájem, jsem schopen a ochoten pro začátek zodpovědět jakékoliv dotazy na toto téma telefonicky (stačí poslat SMSku s číslem a já zavolám) nebo po předchozí domluvě vše ohledně postupu realizovat prostřednictvím skypu.


Vaše odpověď

Pokuste se odpovídat jasně. Pokud jste chtěli jen komentovat předchozí odpovědi, použijte tlačítko Komentář, které má charakter faktické připomínky. Svoje odpovědi můžete kdykoliv zrevidovat. - není tedy nutné odpovídat na tu samou otázku dvakrát. Nezapomeňte také ohodnotit odpověď - pomůže to vyhodnotit ty nejužitečnější otázky a odpovědi!

Odběr zpráv o aktivitě

O tomto fóru

Toto fórum slouží jako místo pro výměnu znalostí a zkušeností ohledně knihařského řemesla.
 
Primární struktura je OTÁZKA -> ODPOVĚĎ neboli formulace problému a jeho řešení.

Otázky mohou být jak zcela obecné, jako "Jak svázat knihu?", tak i zcela dílčí, jako "Odlupování písma ze hřbetu kožené vazby" s následujícím popisem použitých materiálů a technologického postupu. Smyslem je společně vytvořit návodný popis jak se váže kniha v prvním případě a najít příčinu a řešení problému s odlupováním v druhém případě. To vše s vírou, že tím řešíme nejen vlastní problém, ale že tím pomáháme i mnoha dalším. Třeba při psaní nějaké publikace, při výuce, při řešení podobného problému a nebo třeba jen inspirací metodou, jakým se problém řešil. Proto rozhodně není zbytečné popsat i problém, jehož řešení již znám.

Z vybraných otázek budeme průběžně vytvářet Lexikon knihařství.
Přečíst pravidla

Tato otázka

3 Odběratel(é)

Přehled

Vytvořeno 08.02.18 22:52
Zobrazeno: 3445 x
Upraveno: 28.03.23 22:31