Buďte vítáni v oddíle Otázky a odpovědi o knihařském řemesle!

Toto fórum slouží pro výměnu zkušeností o knihařských postupech, materiálech, technikách výzdoby, apod..
Z kvalitních a obecně platných příspěvků bude postupně vznikat Lexikon knihařství. Pokud tedy máte něco, co si myslíte, že by v něm mělo být uvedeno, vytvořte si prosím, novou otázku a hned na ni odpovězte či nechte odpovědět jiného uživatele.

Pro tuto činnost musíte být přihlášeni na horní liště.. Pokud ještě nemáte účet, zaregistrujte se.

2

Šikovný knihař z Královéhradeckého kraje

Eva Macková
02.02.18 13:14 715 zobrazení

Sháním šikovného knihaře (nebo knihařku), nejlépe z Královéhradeckého kraje, který by byl schopen opravit (nikoli převázat) např. Ottův slovník i prvorepublikové plátěné vazby.

Kontakty na šikovné knihaře by určitě uvítali i další návštěvníci vašeho webu.


1

Marek Staša

--Marek Staša--
Společenstvo českých knihařů
https://knihari.cz
3138
| 0 0 0
Bystřice, Česko
--Marek Staša--
Současný předseda Společenstva českých knihařů v období 2017 - 2019

Narozen 11.5.1967 v Hradci Králové, v knihařství  samouk, do r. 1996 pedagog, od r. 1992 knihařská živnost společně s manželkou Kateřinou

Vzdělání: gymnázium v Hradci Králové, magisterské studium - geofyzika na MFF UK v Praze 1990, doplňující pedagogické studium na PF UK, knihařsky vyučen u manželky, konzultace a workshopy (SČK, Marta Faimannová, Jan Perůtka, Jiří Fogl a další). V roce 2017 absolvoval tříměsíční pracovní stáž v zakázkovém knihařství v Londýně. Pracuje ve vlastní knihařské dílně s manželkou Kateřinou jako autorská dvojice.

Výstavy a ocenění:

2006 Veletrh Svět knihy, Soutěž Společnosti Sherlocka Holmese, Praha
2007 XII. trienále umělecké knižní vazby, Národní muzeum, Praha – cena Jána Vrtílka
2008 Soutěž UKV o cenu Jiřího Faltuse, Letohrad – 1. místo
2010 XIII. trienále UKV, Brandýs nad Labem
2012 „Máme na to papír aneb s kůží na trh“ - výstava s výtvarníkem B. Šírem, Praha
2013 XIV. trienále umělecké knižní vazby, Plzeň
2014 Ve dvou se to lépe váže,  Městská knihovna Loket
pravidelná účast na společných výstavách SČK


Marek Staša
02.02.18 14:13

Dobrý den, paní Macková,

tyto stránky jsou v provozu dnes teprve 6. den a návštěvnost knihařů postupně narůstá. Věřím, že se Vám sem brzy někdo ozve. My v našem knihařství službu šetrných oprav plátěných vazeb nabízíme rovněž, záleží, jak spěcháte. V případě zájmu se ozvěte, do HK jezdím za rodinou. Obrázek níže ukazuje opravu historických desek na grafiku s papírovým pokryvem.

Poznámka: Výhledově budou knihaři-členové spolku SČK nabízet své služby v našem "obchodě" pod menu /Nabízíme/jako jednotliví členové. Služby tohoto druhu pak snadno nalezne zákazník pomocí vyhledávání v obchodě a posléze se domluví s knihařem osobně.0

Dobrý den

nejsem sice z vašeho kraje, ale knihy se dají poslat poštou. Pokud máte zájem napište na mail: pribik@cmail.czVaše odpověď

Pokuste se odpovídat jasně. Pokud jste chtěli jen komentovat předchozí odpovědi, použijte tlačítko Komentář, které má charakter faktické připomínky. Svoje odpovědi můžete kdykoliv zrevidovat. - není tedy nutné odpovídat na tu samou otázku dvakrát. Nezapomeňte také ohodnotit odpověď - pomůže to vyhodnotit ty nejužitečnější otázky a odpovědi!

Odběr zpráv o aktivitě

O tomto fóru

Toto fórum slouží jako místo pro výměnu znalostí a zkušeností ohledně knihařského řemesla.
 
Primární struktura je OTÁZKA -> ODPOVĚĎ neboli formulace problému a jeho řešení.

Otázky mohou být jak zcela obecné, jako "Jak svázat knihu?", tak i zcela dílčí, jako "Odlupování písma ze hřbetu kožené vazby" s následujícím popisem použitých materiálů a technologického postupu. Smyslem je společně vytvořit návodný popis jak se váže kniha v prvním případě a najít příčinu a řešení problému s odlupováním v druhém případě. To vše s vírou, že tím řešíme nejen vlastní problém, ale že tím pomáháme i mnoha dalším. Třeba při psaní nějaké publikace, při výuce, při řešení podobného problému a nebo třeba jen inspirací metodou, jakým se problém řešil. Proto rozhodně není zbytečné popsat i problém, jehož řešení již znám.

Z vybraných otázek budeme průběžně vytvářet Lexikon knihařství.
Přečíst pravidla

Tato otázka

2 Odběratel(é)

Přehled

Vytvořeno 02.02.18 13:14
Zobrazeno: 715 x
Upraveno: 09.03.18 8:08