XXIII. seminář Společenstva českých knihařů

20.06.2019 12:00 pro 23.06.2019 10:00 (Europe/Prague)

Plzeň, Česko

Západočeské muzeum v Plzni je hostitelem letošního odborného semináře a Trienále umělecké knižní vazby. Tyto dvě souběžné akce jsou určeny nejen pro členy SČK, ale všem zájemcům o knižní vazby, ať jsou to jejich obdivovatelé nebo tvůrci, knihaři a restaurátoři. Dva a půl dne v přátelském a hezkém prostředí je věnováno tématům týkajícím se výtvarné knižní vazby, historické a současné knihařské technologie.

Program přednášek je letos, jak se sluší na soutěžní ročník, věnován více umělecké designové knižní vazbě, zejména v pátek. V sobotu jsou zařazeny přednášky technologické. Novinkou je úvodní čtvrteční blok nazvaný Kaleidoskop krátkých příspěvků, na který určitě stojí za to přijet.  Přednášky budou doprovázeny velkoplošnou projekcí a demonstrace pracovních postupů jsou promítány v detailu. Anglické či německé přednášky jsou tlumočeny. Účastníci semináře obdrží tištěný sborník přednášek. Činní knihaři a restaurátoři si vyměňují nejen zkušenosti a pohledy na dané téma, ale rovněž za přijatelnou cenu a na jednom místě nakoupí materiály a potřeby pro své dílny - prodej probíhá v pátek a sobotu dopoledne. Při společenských akcích, jako je páteční slavnostní večer s tombolou a sobotní neformální posezení, bývá velmi příjemná atmosféra.

Výstava v Západočeském muzeu zahrne soutěžní práce účastníků XVI. trienále umělecké knižní vazby a dále představí práce našeho předního knihaře Jindřicha Svobody, od jehož narození uplyne letos 110 let. Představí se i školy zaměřené na knižní vazbu. Výstava potrvá jeden měsíc. Pro účastníky semináře je přístup na výstavu a do ostatních expozic zdarma.

Přednášky, prodej knihařských potřeb a výstava jsou na jednom místě, v Západočeském muzeu. Společenské akce proběhnou v hotelu.  Členové SČK, věnujte prosím pozornost výroční schůzi. Ostatní mohou tento čas využít na prohlídky. Užitečné informace.

Registrace. Na seminář se přihlašuje vyplněním registrace a zaplacením poplatku za účast. Výše poplatku se Vám nabídne automaticky, pokud jste na tomto webu přihlášeni ke svému účtu. Pokud máte zaplacené členství 2019, platíte sníženou cenu. Páteční společenský večer je v ceně účasti. Sobotní večer si závazně rezervujete a útratu si platíte sami. Snídaně, obědy a ubytování si zajistí účastníci sami.

Dodavatelé, kteří mají zájem o prodej na semináři, ať domluví podmínky osobně. Místo pro prodej je omezené. Kontakt 608027354.


Do 30.4.2019 je sleva za včasné přihlášení na seminář. Ukončení registrace 7.6.2019

Nezapomeňte se včas registrovat a poslat knihy do Trienále umělecké knižní vazby.